-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

Fecr Anasayfa ‘Üzerine ;

Fecr Anasayfa

Bu ülkede İslam’i hareketin olgunlaşmasını,kök salmasını  kesada uğratan partileşme hareketleri olmuştur.

İlk milli görüş yıllarında samimiyetle şeriatı arzulayan bir taban ve gençlik vardı.O dönemde Erbakan particilik hareketine son verdiğini sivil bir harekete Milli Görüş olarak devam edeceğini söyleseydi durum bundan  çok daha farklı olacaktı elbet.

Kökleşecek olan bu taban hareketi Allah’ın Nizamını arzulayan birçok cemaat ile de birliktelik sağlayabilecekti.Müslümanları siyasi kulvarlara çekip eriten, Erbakan ve o dönem hocalarının ve bugün Erdoğan hareketinin bu güne gelinmesinde vebali büyük.
O dönemde partileşme içerisinde verilen tavizler bazı samimi Hocaları da rahatsız etmiş ve ayrılmalarını beraberinde getirmişti. O dönemde Şevki Yılmaz’lar,Hasan Mezar’cilar gibi ateşli söylemleri olan hocaları vardı tabanın….parmak kaldıran Arafat’ta yeminler ettiren.Fakat zaman geçti ,gün geçti hepsi siyasi ve beşeri kulvarlarda eridiler,dünyevi maslahatları Vahyin önüne geçirdiler. Milli selamet,Refah,Saadet,Akp derken savrulmalar devam ediyor ve maalesef bu toplum hala ümmeti parça parça bölen ,Tevhid’i parçalayan bu oluşumlardan medet umuyor.                                      

Bir zihin tutulması yaşanıyor; Akp “biz sırtımızı millete yaslanmışız” derken,
“dağdan inin siyasete atılın” dediği hdp yi de milletin seçtiğini adeta unutuyor,hazmedemiyor…belli ki o da aslında neyi savunduğunun farkında değil.Elleriyle büyütüp,şımartıp dağdan indirdiği pkk bugün kendisini tehtid ediyor.

Önceye dönersek ; O dönemde İslam’i hareketin ne olduğunu sünnetullah’ın ve Peygamberi Metodun ne olduğunu bilmeyen bu kardeşinizin de Milli Görüş camiası içerisinde ciddi çalışmaları oldu.Yaptığımız faaliyetler taktir topladığında Milli Gençlik Vakfı Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştik.Fakat seçildiğimizin ilk haftasında Tevhid’in hakikatiyle ve Peygamberi Metodun ne olduğuyla ilgili dinlediğim iki farklı hocanın kasetleri beni derinden etkilemişti ve dedim ki evet aradığım yol bu yoldur.


Vakfa giderek o dönemde az çok edindiğim bilgileri paylaşıp ayrılacağımı söylediğimde toplantıya katılan bazı kardeşler dışarı çıkarak ağlayarak sinir krizi geçirmişti.Biz ise dernek çıkışında adeta göklerle bütünleşmiş gibi ruhumuz hafiflemişti.Zira faaliyetlerimiz döneminde parti içerisinde gördüğüm ciddi kişilerin ciddi tavizleri ve ayetlerin hevayla bütünleşmiş te’villeri beni derinden etkiliyordu.
Artık namazlarımda Rabbime yalvarıyor ve beni doğru yolun hangisi ise ona yönlendirmesini diliyordum fakat o dönem faaliyetsel anlamda farklı bir yol da bilmiyordum.İşte Tevhid-i Davayı ve usûlü öğrenmemle beraber kalbî anlamda derîn bir huzura kavuşmuştum.                                                                                                                                                    

Hamd olsun Alemlerin Rabbine.Bana MüstekÎm olan yolu gösteren Rabbime.
Bu yol ki tüm Peygamberlerin adeti olan Sünnetullah’ın yoldur…Tebliğ ve İrşat yoludur.Bedel ödeme ,sıkıntıya katlanma ,hakkı tavsiye ve sabrı tavsiye yoludur.Yazılarımızı paylaşırken bazı kardeşler zannediyor ki,yurt dışında bir dağın başında kurulu bir evde bu kişi yazıyor da yazıyor.

Bazı kardeşler o dönemde nasıl sıkıntı çektiklerini ve niçin akp yi desteklediklerini bizim de o dönem lale topladığımız zannetmiş herhalde.Gönlünüz rahat olsun.Herkesin bedel ödediği gibi 28 şubat dönemi ve öncesinde bizler de bedeller ödedik ve ödemeye devam ediyoruz. Belli ki sizlerden daha fazla .

Bizim öyle sizin gibi ,dergahlardan abiler ,meclisten dayılar,siyaset içerisinde kurtaracak adamlarımız  yoktu.
Bugün ne anlatmışsak o dönemde davet edildiğimiz camilerde ,dergahlarda ,evlerde,konferans salonlarında daha fazlasını anlattık.
Fakat partileşme sürecinde erimeyi tercih edenler,Peygamberi tebliğ metodunda bize destek vermeleri gerekirken ,köstekten öte dillerini, şer ve iftiralarla kirlettiler.
Hayatımızın her döneminde Ehli Sünnet’i ve İmam Azam’ı ve diğer İmamları bu ümmetin yıldızı ve öğretmeni gören bizleri irancılıkla , mezhepsizlikle , ajan olmakla suçladılar,halkın gözünde kirletmeye çalıştılar…Asıl temiz çıkaracak olan Yüce Allah’ı unutarak !

Onları o gün ve bugün de Yüce Allah’a havale ederek ve hidayetleri için dua ederek yolumuza devam ediyoruz.
Yazılacak çok şey var ama,inandığım bir şey vardır ki, iyi niyetle yaklaşanlara ve gönüllerinde samimiyeti barındıranlar iki cümlede kifayet eder.

Sonuç olarak , dün şaşaalar içerisindeydiniz bugün düşüşte .Buna çok şaşıranlar oldu ,hiiiç şaşırmadım…,SÜNNETULLAH tecelli ediyor !Batıl bir yoldan ,Allah’ın rızasına ulaşılamaz …bu bağlamda sağa sola saldırmayınız ,hatayı kendi  hakkın çizgisinden kopuk nefislerinizde arayınız !

Dönüş yolunu ….,MübÎn olan hakikatte arayınız.
Selam ve Dua ile.
Fecr Anasayfa

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s