-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

BU OLAY KİMİN İŞİNE YARADI,BU İŞTEN KİM KAZANÇLI ÇIKTI !!! ??? DİYENLERE !

helal et….!

BU OLAY KİMİN İŞİNE YARADI !!! ???

ÖNCELİKLE  SİZLERE SORMAK İSTEDİĞİM SORU ŞU;

 YAZIMIZIN BAŞINA YERLEŞTİRDİĞİMİZ BU RESİMDEKİ ŞAHIS,BELLİKİ KENDİNİ FEDA ETMEYE GİDİYOR…AMA NEREYE,HANGİ MEKANA,HANGİ ŞEHİRE BİLİNMİYOR.

 PEKİ ,SİZİN TASAVVURUNUZDA BU GÖRÜNTÜ NEYİ İFADE EDİYOR  ???.

“”” BU VE BUNA BENZER GÖRÜNTÜLER ,SİZCE KİMİN İŞİNE YARIYOR, SİZCE BİZİ NASIL GÖSTERİYOR !!!???

Değerli kardeşlerim görüldüğü gibi, bu SEVMEDİĞİM ve TEPKİ koyduğum SORU CÜMLESİNİ, üç ünlemli TEPKİYLE  BİTİRİYORUM.

Uzun zamandır beni rahatsız eden ve iman ettiğim Kur’an’ın değerleriyle uyuşmayan bu ve buna benzer pazarlıklı soru cümleleri  hakkında yazmak bu gece nasipmiş .

Bu cümle ki bir bilince sahip olduğunu düşündüğüm kişilerden de gelmeye başlayınca, medyanın ,hakikatten ve ferasetten  uzak yazarların, propagandasının ne denli etkili olduğuna sefilleşmiş charlie hebto dergisinin haddini aşmasıyla beraber olayların farklı boyutlara gelmesiyle ,yanlış bakış açılarını yeniden gördük.

Meseleyi hak ve batıl istikametinden,meseleye Kur’an’ın tasavvur penceresinden bakmaktansa, olaylara duygusal ve şartlı ve şartlandırılmış söylemlerle bir bakış oluşturmak  öncelikle bir Müslüman’a yakışan bir tavır değildir.

Söylem şu;
Tamam kardeşim önce sen şuna bakacaksın, yapılan bu eylem kimin işine yaradı ? kimin işine yaradıysa bu işten kim kazançlı çıktıysa ,olayların  arkasında da o kişiler var demektir.

Durun !!! durun!!!! durun bakalım!!!
Bu nasıl bir anlayış anlayamıyorum ,anlamaktan da uzak duruyorum.
Ne demek bu şimdi yani;Aman ha müslümanlar bir iş yapacaksanız önce eylemleriniz sefilleşmiş batının  tasavvur anlayışına uygun olsun ,bizi öcü değil cici göstersin.

Peki …!                                                                                                                                                             Şehit Şamil Basayev ,bir grup mücahitle Budennovsk ve Hastane Baskınını (1995) yılında yaptığı zaman ki malum olduğu üzere hedefte kremlin sarayı vardı…,bu tüm dünyada nasıl anlaşılmıştı bu dünyada nasıl algılanmıştı ,hatırlayanlar bilir  ve  devamla bu olay, o dönemlerde kimin işine yaramıştı …SORUYORUM ??? !

O dönem de Çeçen Mücahitleri tüm dünyaya azılı bir terörist gibi gösterilirken ve rusya mazlum timsah rollerini oynarken burada haklı ve haksızın kim olduğunu global dünyanın algılarına göre mi karar vereceğiz.

Yani bu batının işine yaradı bu olay bizi kötü gösterdi  diye Şehit Şamil Basayev ve komutan Cevher Dudayev’i   davalarında haksız mı göreceğiz ???

Filistin’de  gerçekleştirilen  iştihadi eylemlerde bir yaralı düşman  askeri yerine,misilleme olarak  onlarca Müslümanların üzerine bombalar yağarken ve alçakça sivil insanlar katledilirken ,bu iş şimdi kimin işine yaradı diyeceğiz.

Sonuç itibariyle bakarsak evet Filistin halkı zahiren ölüme mahkum gibi görünüyor zira israil gibi silahlanmanın son noktasına sahip bir ülkeyle fiili anlamda bir savaşı kazanabilir olarak gözükmüyor .Hani  ben çok duydum bu toprakların insanlarından “o ne şimdi kardeşim füzeye karşı taş atıyorlar,bu delilik bu ölüme gitmek,bu intihar!!!”

Öyle mi acaba  ,peki görünüşte size göre ne …???bu eylemlerden fiili olarak israil mi kazançlı gözüküyor?

Dolayısıyla olaylara Vahyin tasavvur terbiyesiyle bakmadan,olayların  içeriğini,seyrini görmeden ,yaşanılan duygusal yoğunluğu ve sebep olanların düşmanca tutumlarını bilmeden olaylara dışarıdan hüküm vermek ancak rahat ve bol laf yapan insanların vasfıdır.

Dolayısıyla ,yapılan bir eylem ya meşrudur ya da değildir,öncelikle bu ortaya konulur ve  Mü’mini bağlayan hususta yalnızca budur…yoksa yapılan veya yapılacak olan bir eyleme karşı “bu işten kim kazançlı gözüküyor, kim kazançsız, hesabıyla olaylara tüccar mantığıyla bakarsanız, kendinizi bol faizli ihalelerde, borsalarda bulursunuz ….,istikametinizi şaşırır ,kendinizi omuz omuza katillerle beraber mitinglerde, yürüyüşlerde ,kınamalarda bulursunuz ,şeytanı sevindirir ,                                             Yaradanı öfkelendirirsiniz…

Aman sakın,bir de ben Tevhid-i bir inanca sahibim ben Muvahhid bir Müslümanım diyen kardeşim bu küçük nasihatim de sana gelsin,zira sen de bu söylemlere kulak kabartır ,diline dolar oldun; O zaman sen baştan kendi ayağına sıktın ,kaybettin bunu söylemiş olayım!

Zira sen,yıllardır demokrasinin çoğulcu oylamasına ,oyalanmasına destek vermeyerek halkın genel anlamdaki bütünlüğüne ! birliğine ! ve huzuruna çomak sokup durdun !!! hadi Allah vermesin senin savunduğun bu zihniyetten dolayı bir iç karışıklık olsa, söyle bana o zaman kim bu işten kazançlı çıkacak  söyler misin???

Hani Allah Rasulü kendisine yapılan başkanlık teklifini reddedince ve müslümanlar da birer birer can verince bu gidişat ZAHİREN kimin işine yaramıştı?

Hz Ömer’i çileden çıkaran Hilfül Füdül zahiren kimin işine yaramıştı…???                          “NEUZU BİLLAH” VE SUBHANALLAH !!!                                                                                   işte böyle bir mantıkla HAK ve batıl hiç ayırt edilebilir mi KARDEŞİM ???                       Yüce Allah’ın muradı ve rızası ortaya çıkar mı kardeşim???

Bence sen…., bu işler olaylar  kimin işine yaradı…, yarıyor, tuzaklı zihinli şartlandırmalı ,bilinç altı yönlendirmeli soruları  ve oyunları bırakta …,
Önce vazifeni bil ve istikamete râm ol !!!
Gerisi Sünnetullah’ın tecellisidir.Rahat ol !!!
Velev ki tüm dünya seni kınasa da SEN ,

ALEMLERİN RABBİNE TESLİM OL !!!
Selam ve Dua ile
Fecr Anasayfa

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s