-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

Metin Kaplan Hoca Efendi’yi Akp Hatırladı ! Harekete Geçilecekmiş !

metin kaplan

Bayram değil Seçim Değil hayrola.
Bu ülke hak etmedikleri halde nice seneler öncesi ,
hainlerin ve canilerin hapishanelerden salıverildiğini gördü.
Metin Kaplan Hoca şimdi mi akıllara düştü.Tabi nasıl olsa kanser hastası ve nice uzun senelerini tek başına kapalı bir hücrede geçirdi.Aman ölümü de içerde olmasın da ondanda prim toplayalım.
Bir taraftan Muvahhid Müslümanlar zindanlara doldurulurken diğer taraftan primli jestler… Akp’nin planları ne yamandır ne yaman.

Fecr Anasayfa

lebenslange-haft-metin-kaplan

Almanya’da tutuklanarak Türkiye’ye iade edilen Metin Kaplan’ın mahkumiyeti sürüyor. Siyasetçiler, 10 yıldır hücrede tek başına kalan Kaplan için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
28 Şubat süreci mağdurlarının hâlâ hapiste tutulması, toplum vicdanını rahatsız etmeye devam ederken, AK Partili post modern darbe mağduru milletvekilleri de bu yönde çalışmalara hazırlanıyor.

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, 28 Şubat darbe sürecinde binlerce insanın haksız yere hapse atıldığını, işkencelere maruz bırakıldığını ifade ederek, “Salih Mirzabeyoğlu, Metin Kaplan gibi isimler de yıllardır haksız yere hapis yattılar. Son olarak Mirzabeyoğlu’nun cezasının infazı durduruldu. Kanaatimce, Metin Kaplan için de infazın durdurulması yönünde bir başvuru gerekiyor. Başvuru yapılırsa sonuç alınabileceğine inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yaşar Karayel, Adalet Bakanlığı’nın da bir tasarı hazırladığını belirterek, bu tasarıyla yalnız başına hayatını idame ettiremeyecek mahkûmlarla ilgili yeni düzenlemenin öngörüldüğünü söyledi. Karayel, kanser hastası olan Metin Kaplan’ın, bu düzenlemeden de yararlanabileceğine dikkat çekti.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “28 Şubat döneminin karanlık günlerinde darbeciler, konjonktürel olarak o günkü yapının tehdit algısı içinde, İslami, mütedeyyin kesimlerle savaş halindelerdi. O dönemde yüzlerce kardeşimizi birçok sudan bahaneler uydurarak hapse attılar, mağdur ettiler. Malatya’da da, o dönemde mütedeyyin, çok güzel çalışmalar yapan sivil toplum içerisinde aktif rol alan idari kadroyu pasifize etmek için operasyon süreci yaşandı. Metin Kaplan da, Salih Mirzabeyoğlu da o dönem mağdur edilen insanlar arasındaydı” dedi. 28 Şubat sürecinin, Osmanlı’nın dağılma süreciyle beraber, özellikle, halkın inancıyla, tarihiyle, kültürüyle olan bağının koparılması için 200 yıl önce başlatılan bir harekatın devamı olduğunu savunan Mustafa Şahin, “28 Şubat sürecinde insanlar, tıpkı İstiklal Mahkemeleri gibi yargısız infazlara maruz bırakıldılar. Eminim uzun yıllardır hapiste yatan Salih Mirzabeyoğlu olsun, Metin Kaplan olsun, şu anda sokakları kan gölüne çeviren, Kobani, Gezi eylemleri, 17-25 Aralık kalkışmalarıyla kıyaslandığında ortadaki adaletsizlik göze çarpacaktır. Onların toplum vicdanında mağduriyetleri bilinmektedir” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, “Nerede bir mazlum varsa, haksızlığa uğramış insan varsa, o insanların mağduriyetlerinin giderilmesi için, üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Biz AK Parti’deki milletvekili arkadaşlar olarak, sözle olur, yasal düzenlemeyle olur, mağdurların durumunu düzeltmek için elimizden geleni her zaman yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Metin Kaplan, tutuklanarak 2004 yılında Türkiye’ye iade edildi. 2008 yılında “Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs etmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 2010 yılında “eylem planlarının hiçbir zaman fiiliyata geçmediğinin” altını çizerek, delilleri yetersiz buldu ve müebbet hapis cezası kararını bozdu. Yargıtay’ın kararından sonra yeniden yargılanan Metin Kaplan, bu kez 17,5 sene hapse mahkûm edildi. Almanya’da yaşayan eşi Belkıs Kaplan’ın açıklamalarına göre, kanser hastası olan Metin Kaplan, cezaevinde kaldığı süre zarfında üst üste iki ameliyat geçirdi. Belkıs Kaplan, eşinin durumuyla ilgili iki yıl önce şu açıklamayı yapmıştı: “Bu nasıl terör örgütü ise, ortada ne bir silah var, ne silahlı eylem var. Eşimin fikir suçundan başka hiç bir suçu yoktur. Almanya’da 4 sene 2 ay, Türkiye’de ise 8 senedir cezaevinde bulunuyor. Eşim katil değil, eşkıya değil, hırsız değil, silah ve esrar kaçakçısı değil, hele hele terörist hiç değil. Müslüman hiç bir zaman terörist olmaz ve olamaz! Eşimin düşüncelerini ve savundukları değerleri beğenmeyebilirler, kabul etmeyebilirler, ama sadece bu düşüncelerinden dolayı kendisini kamuoyuna terörist ve vatan haini olarak göstermeye kimsenin hakkı yoktur.”

(yeniakit)

 

 

Reklamlar

2 responses

  1. hasan

    selamlar. beşeri kanunıardan ne beklenirki? cenabı allahın kanunları yer yüzünde uygulanmadığı sürece muhalesef bu zülümler kıyamete kadar sürecek.islam coğrafyasına baktığınızda her ortada allah müslüman ları zalim yöneticilerden korusun. amin. selam ve dua ile iyi geceler.

    13 Aralık 2014, 00:19

    • Amin bende dua eder teşekkür ederim.

      30 Aralık 2014, 09:26

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s