-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

Yeniden Gezi Parkı Eylemleri Üzerine-

Gezi parkı eylemleri çerçevesinde bu oluşuma destek veren kardeşlerimize tekrar ve tekrar hatırlatmak isterim ki,

Müslümanın hayatı,tepkisi,eylemi,kıyamı,sözü,davası,çizgisi,hedefi,YÜCE VAHY’İN gösterdiği ve Kutlu Nebi’nin hayatında hayat bulan usûL ve yöntemlerdir.

Müslümanın,eylemi  tali eylemlerden çok geneli kuşatır.O da Yüce İslam Şeriat’ını hedef alan,beşeri sistemlere kulluğa çağıran her oluşumdur.

Fakat Müslüman eylemlerini ,İslam’a ve Yüce Kur’an’a savaş açmış ,şeytani içerikli sloganlar atan,devlet putunu hedef aldığını iddia ederken , aslında içinde ki binlerce putların hakim olması için çabalayan insanlarla Müslümanın yapabileceği bir eylem ASLA OLAMAZ.

Müslümanın eylem MÜSLÜMANCA olmalıdır.

Şu da unutulmamalıdır ki Müslümanın her işi bir fetva iledir.

Ferdi düşünceler,eylemler ve hareketler lakayt tavırlar,bu asrın hastalığıdır.

Canını vereceksen fetvasını almalısın, malını vereceksen fetvasını  almalısın ,eylem yapacaksan da fetvasını  almalısın.

Yani Yüce Kuran’a ve Sünnete “ben bu hareketi yapabilir miyim diye sormalısın.Yoksa hayır işleyelim derken şerre kuvvet veririz ki bunun hesabını veremeyiz.

Müslüman kararlarını Kur’an’a ve Rasul’ün sünnetine arz etmelidir ve Müslümanların işlerinin ŞURA ile olduğu unutulmamalıdır.

Eğer bir hareket ve bir eylem yapılacaksa bu Tevhid-i Dava’ya gönül vermiş ilim ehli alimlerimize sorulmalı,istişaresi yapılmalıdır.

Bu alimlerimiz ve öncü şahsiyetlerimiz de Tevhid-i Faaliyet yapan cemaat ve derneklerin Öncüleriyle istişare yaparlar ve ortaya çıkan sonuç da Müslümanları bağlar niteliğe ulaşır ve  İslam’ın ruhuna uygun ortak eylemlerle ortaya çıkar.

Kişi kendi kafasından bir ütopya kurarak, ben Taksim de veya her nerede ise cihad ediyorum mesajları yollayarak, kendini kandırmamalı.

Yanlış insanlarla  ve nereye gideceği belli olmayan oluşumlarla bir olarak , yanlış tavırlar ortaya koyarak davasına leke getirmemelidir.

İslam Ümmetine  ve TEVHİD-İ DAVA’YA bağlı olan Müslüman ferdi  davranmamalıdır.

Bu birlik , cemaatleşme  ruhu ve disiplini ona namazlarda da verilerek fert değil cemaat olarak hareket etme ahlakı ona kazandırılmaya çalışılmıştır.

Gezi parkı eylemlerine destek veren kardeşlerime diyorum ki bırakın bu eyleme destek vermeyi bu eylemde bulunmaktan binlerce kez Yüce Allah’a sığınırım.

Bu eylemin zahirisi zaten yeterince malumat veriyor da batınının nereye doğru sürüklenmek istenmesini görmek için çokta ferasetli olmaya gerek var mı ?

Şunu unutmayın ki bu eylemi arkasında israil var,amerika var,ergenekoncu çeteler var,fuhşiyatı yaygınlaştırmak isteyen azgınlar var…bir de var da var …,bizim gariban işçimiz de kapitalizme karşı olmak adına onların hedeflerini bilinçsizce yaygınlaştırmak  için var.

 Şu da unutulmamalıdır ki ,Kimlerin yönettiği ve gayesinin ne olduğunu tam olarak bilemediğin,ipi Müslümanların  elinde olmayan oluşumlardan  uzak durmak bir dava sahibi olmak kadar önemlidir.

 Bir de sormak isterim.

Her bir toprak parçası kana ,zülme ,asimilasyona ,tecavüze,katliama ….şahitlik ederken ,zalime karşı çıktığını iddia eden bu devşirme grup bugüne kadar nerede idi.

Burası ARAKAN BU KARDEŞLERİMİZ BİZİM DEĞİL Mİ

? Bu katledilenler BİZ DEĞİL MİYİZ ?

O ZAMAN BİZ ÜMMET DEĞİLİZ ?

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=648077715217620&set=a.500154410009952.117267208.100000461917351&type=1&theater

Mavi Marmara Şehitlerimiz kanları henüz yerdeyken bu devşirme kahramanlar nerede idi …

Yine diyorum ki onların başkaldırıları  kendi  engellenmiş şeytani emelleri uğrunadır. Şeytanla dostluk yapanların, şeytanla yola çıkanların sonu hüsrandan başkası değildir.

 Fecr Anasayfa

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s