-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

Kur’an’a Davet Platformu 4.İstişare Toplantısı Ankara’da yapıldı

Ülke çapında Tevhidi hassasiyete sahip bazı çalışma gruplarının bir araya gelmesiyle oluşturulan Kur’an’a Davet Platformu, 4. İstişare Toplantısını gerçekleştirdi.

2013-04-06 – 23:04

 

Ankara İLKAV salonunda düzenlenen toplantının oturum başkanlığını İstanbul HAY-DER’den Hakan Aksu yaptı.

Platform faaliyetlerinin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile başlayan programda Şeyho Duman ve Emrullah Ayan birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler. Konuşmalarda, böyle önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğu belirtilirek sahip olunan imkanların her zaman bu tür hayırlı çalışmalara açık olduğunun altı çizildi.

Daha sonra Kur’an’a Davet Platformu yönetimi adına Hamza Er, genel işleyiş ve yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi vermek üzere kürsüye davet edildi.

İlki 22.Nisan.2012’de organize edilen tanışma, dertleşme ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirme amaçlı toplantıdan itibaren yaklaşık bir yılın geride kaldığını belirten Hamza Er, o gün umut taşıyan, heyecan barındıran ama tereddütleri de olan topluluğun içerisindeki sabreden kardeşlerimizin istikrarlı tavrıyla sürecin bugünlere geldiğini söyledi.

Bu tür çalışmalardan doğacak olan her hayrın, inşallah bu çığırı açanların hanesine yazılacağını belirten Er, konforizmin, sorumsuzluğun, bireyselliğin, umursamazlık ve korkuların kuşatmış olduğu insanlığa karşı sorumluluklarımızın olduğunu ifade etti.

Demokratik, liberal, laik yaşam biçimi ile yeniden dizayn edilmeye çalışılan bölge Müslümanlarına, kardeşlerimize karşı ümmet hassasiyeti içerisinde sorumluluklarımız vardır diyen Hamza Er daha sonra şunları söyledi: “Yalnız kalmaktan rahatsızlık duymamaya, bulunduğumuz bölgede sadece yardım kuruluşu pozisyonunda hareket ederek oyalanmaya ne vaktimiz vardır, ne de buna hakkımız bulunmaktadır. Son 40 yıllık süreçte oluşan Tevhidi, islami birikimin hoyratça harcandığı, bu uzun süreçte inşa edilen ilkeli, tevhidi islami kimliğin çarçur edildiği, bu ideal kimliğe sahip örneklerin, öncü modellerin artık görülemediği bir ortamda ideal şahitlikleri ortaya koymalıyız.”

Platformun henüz organize olma aşamasında bulunmasına rağmen Anadolu’nun bir çok yerinden ilgiyle takip edildiğini belirten Er, her yerde görülen ışıkları toparlayıp güçlü bir aydınlığı çıkaracak kişiler, ilkeli, fedakar, cesur, kararlı ve ahlaklı örneklik gösterebilenler olacaktır dedi.

Platformun organizasyonlarının yer alacağı, duyurularının yapılacağı www.kuranadavet.orgsitesinin tamamlandığını, www.kuremedya.com haber portalının ise yayına başladığını haber veren Hamza Er, Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım çalışmalarının devam ettiğini, bölgeye bir çok kez yardım seferleri düzenlediklerini, kampanyanın sona erdirilmeden devam ettirildiğini duyurdu.

Daha sonra, Kur’an’a Davet Platformu temel ilkelerinin görüşüldüğü toplantıda, Ahmed Kalkan, Murat Kurtuldu, Rıdvan Dinçer, Ruknettin Usta, Mehmet Pamak, Hamza Akdeniz, Kemal Songür, Yakup Döğer, Yalçın İçyer, Ömer Ülker, Ali Kızmaz birer değerlendirme konuşması yaptılar.

İleriye dönük işleyişle ilgili bazı kararların alındığı toplantı Mevlüt Akbal’ın gerçekleştirdiği dua ile sona erdi.

Küremedya

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s