-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

“EY MUSA ! BANA GÜNAHSIZ GÖNÜLLÜ BİR DİLLE DUA ET”

“Yüce Yaradan Hz. Musa’ya, (as) “Ey Musa, bana günahsız gönüllü bir dille dua et.’ buyurur. Kalbini yoklayan Hz. Musa (as) utanarak boynunu büker ve ‘Yüce Rabbim, ben öylesine günahsız bir gönle sahip değilim.” der. Bunun üzerine Yüce Sultan, ‘Öyleyse, bana başkalarının diliyle dua et.’ karşılığını verir.

Anlatımdan anlıyoruz ki, en makbul ve temiz dua, bencillik, kin, kibir gibi günahlardan arınmış ve başkası hakkında yapılmış duadır.

Ailenize, çevrenize, ümmete veya insanlığa yaptığınız dualardan birini, aşağıya ekleyerek, bizimle paylaşır mısınız? İlk duayı birlikte yapalım:

‘Şefkatli sahibimiz! Malumundur ki herkes önce kendi sahiplendiği eşini, her anne baba önce kendine ait bildiği evladını düşünür. Sen ise her şeyin ve hepimizin Sahibisin. Kutuplardaki çocuklar da senin kulun, kışta üşüyen karıncalar da ve gönderdiğin soğuğun dondurduğu kelebekleri de sen yarattın. Bize bazen bir çığlık ulaşıyorsa Sen aralıksız sayısız çığlık duyuyorsun. Bencilliğimizi bağışla. Şefkatli Rahmetinin herkesi cennetine çağırdığını lütfunla kalbimize hatırlat. Buralarda, bu tehlikeli tuzakların arasında dolaşırken bu sayfaya gözleri erişen sevgili kullarını kötülüklerden koru.’ Amin.”

 Muhammed  Bozdağ-facebook

Reklamlar

One response

 1. ZÜMRAA

  ey alemlerin rabbi. EY HER ŞEYİ YARATAN ALLAH. DUALARI KABUL EDEN RAB. BİZ ” O OLMASAYDI HİÇ BİR ŞEY OLMAZDI.” DEDİĞİN PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ. CENNETİ , CEHENNEMİ, DÜNYAYI EVRENİ HER ŞEYİ O KUTLU PEYGAMBER İÇİN YARATTIN.
  ALLAH’IM SEN BİZE ACI. TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİN GÜNAHLARINI AFFEYLE. AYIPLARIMIZI SETREYLE. SEN BİZ MÜSLÜMANLARIN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SAPIKLIKTAN KURTAR.
  EY RAB !
  MÜSLÜMAN ÜLKELERİ KARIŞTIRMAYA ÇALIŞAN KARDEŞ KANI AKMASI İÇİN PLAN YAPANLARIN PLANLARINI BAŞLARINA GEÇİR. ŞÜPHESİZ SEN EN HIZLI ÖC ALANSIN.

  RABBİM HER YERDE HER ALANDA BİZ MÜSLÜMANLARI ÖNDER KIL.

  RABBİM!

  SEN HASTALARIMIZA ŞAFİ İSMİNLE TECELLİ EDİP ŞİFA VER. BORÇLULARIMIZA EDA NASİP ET. VE BİZİ DÜNYAYA GETİREN ANNE BABALARIMIZLA BERABER PEYGAMBERE KOMŞU OLMAYI NASİP ET.

  SELAM O YÜCE PEYGAMBERE OLSUN

  28 Ocak 2012, 16:25

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s