-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

-GECENİN ŞAHİDİ OLARAK NOTLARIM-

Selamun  Aleykum Ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

Allah’ın selamı Rahmet ve Bereketiyle sizleri Selamlarız.

Değerli Kardeşlerim Mavi Marmara Şehitlerini anma ve  “O ruhu aktarma” konferansından çıkmamızın tazeliğiyle Türkiye saatiyle gece  bire on kala sizlerle özetlenmiş  bu notu yazıyorum.

Değerli Ramazan Kayan Hocamızın konferansından özetlemelerde bulunacağım.Konferansla ilgili geniş detayları inşaallah sonra sizlerle paylaşacağım.

Hocamız Bakara suresinin 251. ayeti kerimesini örnek vererek nasıl ki Davut A.s attığı bir taş calutun ordusunu perişan ettiyse ve lafzın hususiyyeti mananın umuyiyyetine mani değilse Allah için atılan bir taş,Allah için atılan bir adımı,Allah için yapılan bir hayrı da asla küçük görmemek ve nasıl ki bir taşla calutun ordusu perişan olmuşsa bize düşen de bıkmadan bu taşı atmaktır ve sonucunu Yüce Allah’a emanet etmektir.

İşte İslam ümmetinin kurtuluşu için ve ümmetin vakfı ve emanetçisi olduğu Filistin için Kudüs için atılan bu adımları da Allah bereketlendirmiştir .

Allah için atılan bu adımlar Akdenize dökülen bu temiz kanlarıda Allah bereketlendirecektir ve bereketlendirmiştir.

Akdenizin sularına terkedilen bu gemiyi de Yüce Allah hangi firavunun sarayında durduracaktır bunu zaman gösterecektir.

Ortadoğunun damarlarına bir kan akışı başlamıştır.Bu kan ümmet kanı olarak ziyadeleşmiş dalga dalga bereketlenecektir.

Ramazan Kayan Hoca Efendi gemide yaşadığı olayları ve o ibretli ve hikmetli hadiseleri anlatırken tekrar duygulandı  ve  bizleri duygulandırdı.

İngiltere’de ormancılık yapan Peter Vevuner isimli bir bey  İslamiyeti kabul ederken, 2,5 saatte Kur’an okumayı öğrendiğini dile getirdi.Müslümanların ilmi çalışmalarda ve faliyetlerde daha gayretli olmaları gerektiği ve bu samimi insanın buna güzel bir örnek olduğunu dile getirdi.

Akabinde Çocuklarını eşini evladını  Allah’a emanet edip üç gün için de olsa Filistin yetimlerine annelik yapmak onları bağrına basmak için yola çıkan bir annenin hikayesini  bizlerle paylaştı.

israilin saldırısını  sabah namazını cemaatle kılan müslümanların saf tutma vaktine denk getirmesini, namza duran sivil müslümanların ve gemide ki mazlum insanların üzerine zodyaklarla mermilerle helikopterlerle ,gerçek mermilerle alçakça saldırmalarını anlattı.

Elleri kelepçeli  abdest almanın,namaz kılmanın duygusunu…, kelepçeli ellerle namazlarını kılan Müslümanların başında silahla bekleyen israil askerlerinin nasıl titrediklerini… Ve Tabi ki  on dokuz yaşında gencecik Furkan Doğan’ın şehadeti ,şehadet öncesi yazdığı mektubu ve öncesinde yaşanmış o tertemiz hayatını dile getirdi ve bir çok güzel örneklerle geceyi süsledi ve damarlarımıza yeni bir kan verdi.

Hocamız konuşmasının  bitiminde Not almamızı istediği şu dört misal ile  meseleyi özetledi;

1-Şahit olunuz.Şahit olmak şehit olmak kadar önemlidir.Kur’an’ın şahitleri olunuz ve hidayet ruhunu zamanınıza taşıyınız.Şehitsiz ve şahitsiz kalmayınız.

2-GAZZE ara hedeftir. Ana hedef KUDÜS’TÜR.

3-Önemli olan Gazze’yi Gazze yapan ruhu mücadeleyi,değerleri günümüze taşımaktır.

4-Başta ki mücadelemiz hayatımızdaki yahudileşme temayülünü yani dünyevileşmeyi hayatımızdan çıkarmaktır.

Yüreklere şifa olacak bir reçeteyi sunarken de;

 Çocuklarınıza aşı yaptırmadan önce Kudüs aşısı yaptırınız tavsiyesinde bulundu.

Son sözlerinden  kendine ait bir şiir den örnek vererek;

ebu cehiller ölmedi ebu cehiller kıt’alar dolaşıyor derken gördük ki,

Ebu Talip ler de ölmedi Ebu Talip ler de gemiler dolaşıyor diyerek güzel  bir tesbitte  bulundu.

Konferansın bitiminde Ümit Sönmez gelen bir soru üzerine  tekrar İ.H.H İnsani yardım vakfının hiç bir kuruluş ve ya siyasi hareketin yanında yer almadığını bu hareketin her kesimden gönlü mazlumdan yana olan bir  erdemliler hareketi olduğunu tekrar vurgulayarak konferans sona erdi.

Size şu satırları yazarken her ne kadar konferans bittiyse de  ,şu anda dernek binasında toplanan beylerin Ramazan Kayan Hocamızla sohbetleri devam ediyor.

Uzak yollardan Allah için yola çıkmış ve şehrimize  misafirimiz olmuş  Mavi Marvara Şahitleri ve yoldaşları Ramazan Kayan ,Ümit Sönmez, Çorum i.H.H başkanı Selim Özkabakçı’dan  ve geceyi tertip edene ve emeği geçen kardeşlerimizden   ve komşu ilçelerden konferansa iştirak eden değerli kardeşlerimizden ,cümlemizden ve cümlenizden  Rabbim razı olsun. Razı olacağ bir hayat yaşatsın.

Amin Ya Rabbel Alemin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s