-HER KARANLIĞIN BAĞRINDA BİR FECR SAKLI- "İM JEDEN DUNKELHEİT VERSTECKT EİN SONNENAUFGANG "

TOPRAKLARIMIZDA İŞGALCİYE YER YOK

Heniyye: Topraklarımızda İşgalciye Yer Yok!

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye “Filistin topraklarında işgalciye asla yer yok. Filistin halkı, hakları çiğnendiği ve gasp edildiği sürece direnişi de silahını da bırakmayacak” şeklinde konuştu.

Aksa İntifadası’nın 10. Yıldönümü dolayısıyla Bakanlar Kurulu’nda önünde bir konuşma yapan Heniyye, “Müzakereler halkımızı yormak ve zayıflatmaktan başka bir işe yaramayacak, dışarıdan dikte edilen şartları kabul etmesi için zorlayacaktır” dedi.

Filistin halkının vatan toprakları üzerine sabit çizgiler çektiğini, sınırlarını ve varlığını gösteren haritayı yeniden belirlediğini belirten Heniyye, Filistin halkıyla İşgalin arasında kılıcın hükmedeceğini vurguladı.

Zulme ve saldırıya rağmen ne halkın ne de hükümetin iradesinin çökertilemeyeceğine işaret eden Heniyye, hiçbir zaman İşgalcilerin ve ambargonun önünde beyaz teslim bayrağı çekmeyeceklerini söyleyerek Filistin halkını parlak ve aydınlık bir gelecekle müjdeledi.

Konuşmasında ayrıca savaş süresince gösterilen efsanevi direnişe değinerek “ İşgal Rejimi savaş süresince övüneceği bir zafer yakalamak için çok uğraştı. Ancak Direniş takipteydi, peşini bırakmadı ve Direniş’in hazırladığı sürprizler düşmanı şaşkına çevirdi” dedi.

“Yalnız bırakılmanın, tecridin ve ambargonun her türlüsünü yaşadık. Sabrımıza şahit olan herkesin takdir ve teveccühünü kazandık” diyerek Özgürlük filosu şehitleri ve onlarla beraber filoda bulunanlar da dâhil yeryüzünün tüm şeref sahibi hür insanlarına övgülerde bulundu.

Filistin Yönetimi’yle uzlaşma konusuna da değinen Heniyye, Hükümet olarak 2007 Haziranı Olayları’ndan bu yana Filistin halkının tarihinde yeni bir sayfa açmak ve herkese emniyet ve istikrar bahşedecek şekilde tüm anlaşmazlıklara son vermek için çaba sarf ettiklerini dile getirdi ve tüm çabaların ret ve geri çevrilmeyle karşılandığını belirtti.

İki taraf arasındaki uzlaşma çabalarında Mısır’ın üstlendiği rolden övgüyle söz eden Heniyye, Mısır’ın çabalarının başarıyla neticelenmesi ve dış müdahalelerden uzak,

Aksa İntifadası’na övgüler yağdırarak İntifada’yla, Filistin Halkı’nın zafere ulaşılacağına ve zilletin son bulacağına olan inancının tazelendiğini dile getirdi. 1993’te imzalanan Oslo Anlaşmasıyla İşgal Rejimi’nin kandırdığını zannettiği dünyanın bugün artık uyandığını ifade etti.

“Filistin Halkı sabır, sebat ve direnişin en muhteşem örneğini vermiştir. Direnişiyle Siyonist Düşmanı 2005 yılında Gazze’den geri püskürtmeyi başarmıştır” diyen Heniyye, kahraman esirleri unutmayacaklarına dair söz vererek, onları Siyonist zulmün zindanlarından kurtarmak için her kapıyı çalacaklarını ve her yolu deneyeceklerini ifade etti.

isra haber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s